Strona główna
opoka.org.pl
2020-04-04 09:40
Waldemar Wesołowski

Legnica. Dar serca od duchownych dla szpitali

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski skierował apel do duchownych i osób konsekrowanych z prośbą o „dar serca”, który zostanie przekazany jako wsparcie dla służby zdrowia.

- Pandemia koronawirusa stawia przed nami bardzo poważne wyzwania dotyczące życia indywidualnego, społecznego, gospodarczego i religijnego. W Polsce podejmowane są liczne inicjatywy mające na celu wsparcie służby zdrowia, która jest na pierwszej linii walki z epidemią. Kościół zawsze ma na uwadze troskę o zdrowie i życie człowieka, pragnę więc, byśmy włączyli się w nurt pomocy materialnej umożliwiającej ratowanie życia i zdrowia ludzkiego. Dlatego apeluję do duchowieństwa i osób konsekrowanych naszej diecezji, gorąco zachęcając do zaangażowania się w dzieło, któremu nadaliśmy tytuł „dar serca” – czytamy w apelu.

Celem tego dzieła jest przyjście z materialną pomocą szpitalnym oddziałom zakaźnym na terenie diecezji legnickiej. Jego fundusz utworzą indywidualne, dobrowolne kwoty, które mają być przekazywane na konto diecezji z dopiskiem „dar serca”.

Ofiary będą składane niedzieli Bożego Miłosierdzia. - Ten „dar serca” będzie konkretnym wyrazem naszej troski o ludzi, którzy z poświęceniem i narażeniem zdrowia i życia służą chorym. Za pomoc i przekazane ofiary wyrażam głęboką wdzięczność i wszystkim z serca błogosławię – pisze bp Kiernikowski.

W diecezji legnickiej podejmowane są różne inicjatywy wspierające służbę zdrowia oraz osoby w potrzebie. Ojcowie franciszkanie zorganizowali wolontariuszy, którzy robią zakupy osobom starszym, szyją maseczki. Proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża św. ks. Roman Raczak rozwozi obiady na telefon oraz każdej niedzieli odprawia Mszę św. w intencji personelu legnickiego szpitala. Również pracownicy krzeszowskiego sanktuarium rozpoczęli szycie maseczek, głównie z myślą o pensjonariuszach domu opieki. Także legnicka Caritas poprzez wolontariuszy troszczy się o osoby starsze i samotne. Natomiast proboszcz parafii w Męcince ks. Marek Kluwak zorganizował facebookową zbiórkę datków na potrzeby legnickiego szpitala, z której przekazał na konto placówki 5 tys. zł.

ksww


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2020-04-03 17:34:23
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu: zachęcam do porozumienia ponad podziałami w sprawie wyborów

Apeluję do wszystkich ugrupowań i komitetów wyborczych o ograniczenie i czasowe zawieszenie wszelkiej rywalizacji politycznej dotyczącej wyborów prezydenckich. Zachęcam do porozumienia ponad podziałami w tej sprawie, do czego Polacy byli zawsze zdolni w trudnych dla Ojczyzny chwilach – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
2020-04-03 18:02:59
miniaturka

Dekret Stolicy Apostolskiej ws. Mszy Świętej na czas pandemii

Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała dekret zezwalający na możliwość odprawiania Mszy Świętej na czas pandemii wraz ze specjalnym formularzem mszalnym.
2020-04-03 20:11:42
miniaturka

Za nami XII Mikstacka Droga Krzyżowa. Tym razem inna… duchowa

Mikstat: Na dziś zaplanowana była XII Mikstacka Droga krzyżowa ulicami miasta. Była inna niż wszystkie dotychczasowe, bo przeżywana w łączności duchowej..
2020-04-04 09:48:54
miniaturka

Diecezja legnicka. Relikwie męczennika z Wuhan odnalezione w Bolesławcu

W Bolesławcu modlą się przy relikwiach męczennika z Wuhan.
2020-04-04 11:10:17
miniaturka

Archidiecezja przemyska: składki od księży pomogą w walce ze skutkami epidemii

Księża archidiecezji przemyskiej zostali poproszeni przez abp. Adama Szala, aby połowę swoich miesięcznych przychodów przeznaczyli na utrzymanie parafii, wypłaty dla pracowników oraz funkcjonowanie instytucji diecezjalnych. Pieniądze trafią też na walkę z epidemią.
2020-04-04 11:26:35
miniaturka

Rzecznik Episkopatu zachęca do duchowego udziału w Niedzieli Palmowej

Akcja #Palma "mimo kwarantanny i izolacji umożliwi budowanie duchowej wspólnoty" - mówi ks. Paweł Rytel-Andrianik. Rzecznik Episkopatu zachęca również do duchowego uczestnictwa w transmitowanej liturgii i nabożeństwach "Gorzkich żali".