Strona główna
opoka.org.pl
2019-12-24 15:03
Ewa Kotowska-Rasiak

Życzenia Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka

- W Nowonarodzonym Jezusie Chrystusie rozpoznajemy w pełni jak dobry i bliski jest Bóg dla każdego z nas - mówi biskup kaliski Edward Janiak.

Autor/źródło: Fot. Ewa Kotowska-Rasiak

Narodzenie Jezusa jest objawieniem, że Bóg raz na zawsze „opowiedział się” po stronie człowieka, aby nas zbawić, podnieść nas z prochu naszej nędzy, naszych trudności, naszych grzechów.

Papież Franciszek

Kontemplując tajemnicę Bożego Narodzenia odczuwamy bliskość, radość i nadzieję. Bóg stał się człowiekiem, by okazać swoją miłość w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny wobec całego świata. W Nowonarodzonym Jezusie Chrystusie rozpoznajemy w pełni jak dobry i bliski jest Bóg dla każdego z nas. Przychodzi, by nas podnosić, wyzwalać i uświęcaćna drogach życia. Niech to będzie dla nas źródłem prawdziwej nadziei i pokoju. Proszę przyjąć dar życzeń wraz z pamięcią w modlitwie.

Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego!


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-12-24 11:13:41
miniaturka
play

Przewodniczący Episkopatu: Boże Narodzenie pozwala na nowo odkrywać bliskość Boga

Stwórca, który każdego z nas powołał do istnienia nie przestaje się nami wciąż żywo interesować – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w życzeniach z okazji Bożego Narodzenia.
2019-12-24 11:23:38
miniaturka

Abp Miziński: To sam Bóg przyszedł, aby zamieszkać między nami

Niech Boże Narodzenie otwiera nas na miłość Bożą i bliskość z drugim człowiekiem. – powiedział bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Episkopatu.
2019-12-24 11:35:28
miniaturka
play

Prymas Polski w życzeniach na Boże Narodzenie: Bóg jest między nami

Jest między nami pod postacią chleba i wina, jest w tajemnicy Eucharystii. Bądźmy Jego apostołami wobec sióstr i braci” – prosi w życzeniach na Święta Bożego Narodzenia Prymas Polski abp Wojciech Polak.
2019-12-24 15:35:16
miniaturka

Betlejem: rozpoczęły się uroczystości Narodzenia Pańskiego

Święta Bożego Narodzenia w Ziemi Świętej rozpoczął tradycyjnie w Wigilię przed południem uroczysty wjazd do Betlejem abp. Pierbattisty Pizzaballi.
2019-12-24 15:46:45
miniaturka

Życzenia Delegata Episkopatu ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

"Z największą radością dołączam się do grona składających Wam jak najlepsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia."
2019-12-24 16:29:56
miniaturka

Papież: budując żłóbek zaprośmy Jezusa do naszego życia

W Wigilię Franciszek przypomina o znaczeniu bożonarodzeniowego żłóbka, który, jak podkreśla, jest „jakby żywą Ewangelią”.