Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-27 12:10
TVPKULTURA / Andżelika Paściak

Transmisja “Via Crucis” w TVP KULTURA

W Wielki Piatęk TVP Kultura zaprasza na transmisję oratorium “Via Crucis” Pawła Łukaszewskiego z Opery Wrocławskiej.

Transmisja “Via Crucis” w TVP KULTURA
Autor/źródło: Opera Wrocławska

Wielki Tydzień to dla chrześcijan uroczysty czas upamiętniający ostatnie dni życia Chrystusa. Trwają wtedy przygotowania do największego święta, czyli Zmartwychwstania Pańskiego. W Wielki Piątek, dzień zadumy i skupienia, TVP Kultura zaprasza na transmisję oratorium z Opery Wrocławskiej - „Via Crucis” współczesnego polskiego kompozytora Pawła Łukaszewskiego. Dzieło to ma charakter kontemplacyjny - koncentruje się na tajemnicy śmierci i zmartwychwstania, grzechu i odkupienia. Zostało skomponowane zgodnie z układem stacji Drogi Krzyżowej: każda z jego części jest muzyczną refleksją ostatniej drogi Chrystusa.

Chórem i orkiestrą Opery Wrocławskiej dyryguje Marcin Nałęcz-Niesiołowski, reżyseruje Tomasz Man, autorem choreografii jest Artur Dobrzański, zaś w narratora wcielił się Angelo Romagnoli. Niezwykłą scenografię przygotowała Anetta Piekarska-Man. Charakter adoracyjnego przedstawienia podkreślają multimedialne projekcje Zuzanny Piekarskiej.

Wcześniej, o godz. 08:00 Paweł Łukaszewski będzie gościem Małgorzaty Niecieckiej-Mac w programie Studio Kultura – Rozmowy.

• Studio Kultura Rozmowy – Paweł Łukaszewski, Wielki Piątek, 30 marca, godz. 8:00 i 12.25.

• VIA CRUCIS - retransmisja, Wielki Piątek, 30 marca, godz. 21:20


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy