Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-11 21:54
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego w Diecezjalnym Sanktuarium św. Rocha w Mikstacie

W najbliższą niedzielę (15.04) o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Rocha będą modlić się w Diecezjalnym Sanktuarium w Mikstacie kierowcy i sympatycy jednośladów.

Błogosławieństwo jednośladów na parkingu przy sanktuarium
Autor/źródło: Jacek Sikora

Na ulicach coraz częściej słychać warkot motorów, częściej spotkać można rowerzystów. Powiew ciepłego powietrza sprawia, że właściciela jednośladów i tych mniejszych i tych większych coraz częściej wyruszają na dalsze i bliższe wyprawy. Warto jednak, by czynili to z rozwagą, dostrzegając innych użytkowników dróg, ale  co najważniejsze z Bożym błogosławieństwem  i  pod opieką patrona pielgrzymów i podróżujących – Świętego Rocha. Gdzie najlepiej prosić o opiekę Świętego Rocha? Oczywiście, w Diecezjalnym Sanktuarium w Mikstacie.

15 kwietnia, na godz. 14:00 właśnie tam zaproszeni są miłośnicy motocykli i innych jednośladów. Tu  po raz szósty sprawowana będzie Msza Święta o bezpieczeństwo dla wszystkich podróżujących. Po Eucharystii na parkingu przy Diecezjalnym Sanktuarium Świętego odbędzie się błogosławieństwo jednośladów.

Po jego zakończeniu kolumna jednośladów uda  się na stadion miejski, gdzie odbędą się pokazy trialu motocyklowego, koncert. Przewidziano szereg atrakcji dla dzieci.

A potem z Bożym błogosławieństwem, pod opieką św. Rocha można wyruszyć w trasę…


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-11 18:34:10
miniaturka

Poznań: w czerwcu centralne uroczystości 1050-lecia archidiecezji

„Wiara i kultura”, „jedność w różnorodności” i „jesteśmy w rodzinie” – to hasła trzech kolejnych dni centralnych uroczystości jubileuszowych pierwszego biskupstwa w Polsce, które odbędą się w czerwcu w Poznaniu.
2018-04-11 18:58:16
miniaturka

List pasterski biskupów polskich do Polonii i Polaków za granicą

Dojrzały patriotyzm nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem, ani z internacjonalizmem - piszą biskupi polscy w liście pasterskim do Polonii i Polaków za granicą.
2018-04-11 19:19:38
miniaturka

IV Otwarcie Sezonu Motocyklowego w Lutogniewie

Zanim wyruszą na szlak, by podziwiać piękno świata, właściciele jednośladów przybędą do Sanktuarium w Lutogniewa, by prosić o Bożą opiekę podczas podróży...
2018-04-12 08:11:14
miniaturka

Watykan przeciwko korzystaniu z „robotów zabójców”

Watykański obserwator przy ONZ: korzystanie z „robotów zabójców” czyni wojnę jeszcze bardziej nieludzką; potrzeba dialogu i współpracy.
2018-04-12 08:39:56
miniaturka

Londyn: rząd wprowadza politykę dwojga dzieci, wierzący protestują

Zwierzchnicy głównych wyznań religijnych Wielkiej Brytanii protestują przeciwko wchodzącej tam w życie polityce dwojga dzieci. Ogranicza ona świadczenia socjalne czy rożnego rodzaju ulgi jedynie do dwóch pierwszych dzieci.
2018-04-12 09:05:41
miniaturka

Wikariusz Aleppo: światowe mocarstwa chcą zniszczyć Syrię

Światowe mocarstwa szukają pretekstu do zniszczenia Syrii – wskazuje na to bp Georges Abou Khazen komentując dramatyczne wydarzenia, do jakich doszło w ciągu ostatnich dni w tym umęczonym niekończącą się wojną kraju.