Strona główna
opoka.org.pl
2019-04-11 22:14
Ewa Kotowska-Rasiak

Ostrów Wielkopolski: w sobotę Misterium Męki Pańskiej

Już w sobotę, 13 kwietnia, po raz szósty zostanie wystawione w Ostrowie Wielkopolskim Misterium Męki Pańskiej.

Autor/źródło: Jacek Ryczkiewicz

Gromadzi ono ludzi nie tylko z miasta Ostrowa, ale i całej diecezji. Jest największym plenerowym wydarzeniem w południowej części Wielkopolski.

- W wigilię Niedzieli Palmowej wychodzimy razem z Jezusem w Jego ostatnią drogę. Idziemy Jego śladami do Ogrójca, słyszymy na własne uszy jak na sądzie wołają „Precz, ukrzyżuj Go!”, widzimy z bliska jak Piłat umywa ręce... To jest doświadczenie Męki dotykające głębi naszej duszy - mówi Nicoletta Olejniczak, rzecznik prasowa ostrowskiego Misterium.

Organizatorem jest parafia konkatedralna w Ostrowie Wielkopolskim, a reżyserem i odtwórcą roli Chrystusa jest ks. Dariusz Brylak, proboszcz parafii św. Augustyna w Kostowie. - Misterium odbywa się przy sporym zaangażowaniu ludzi świeckich. W próbach bierze udział ponad 100 aktorów-amatorów, a za przygotowania odpowiedzialne jest około 25 osób – podkreśla rzecznik misterium. Ponadto, podobnie jak w ubiegłym roku, w misterium zagrają osadzeni z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim.

Tegoroczne Misterium wystawione zostanie o godzinie 20:00 w sobotę, 13 kwietnia, w Parku Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim, a następnie na placu pod konkatedrą oraz wewnątrz kościoła.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2019-04-11 15:48:27
miniaturka

Papież: handel ludźmi to wielka zbrodnia przeciwko ludzkości

Najbardziej dramatyczną formą uprzedmiotowienia człowieka nazwał Papież Franciszek handel ludźmi.
2019-04-11 15:57:29
miniaturka

Już jutro Misterium Męki Pańskiej w Licheniu

W Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbędzie się Misterium Męki Pańskiej.
2019-04-11 21:55:01
miniaturka

Kaliska premiera filmu „Największy dar”

Kaliska premiera filmu „Największy dar” odbyła się 9 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Film powstał przy współpracy Stowarzyszenia Rafael, które rozpoczyna pracę nad filmem fabularnym o św. Józefie Kaliskim.
2019-04-12 07:30:15
miniaturka
play

Papież na kolanach prosi liderów Sudanu Płd. o wytrwanie na drodze pokoju

Życzę wam z całego serca, aby całkowicie zniknęły wszystkie przeciwności, aby zawieszenie broni było respektowane, podziały polityczne i etniczne przezwyciężone, a pokój był trwały dla dobra wspólnego wszystkich mieszkańców.
2019-04-12 08:00:37
miniaturka

Benedykt XVI: powrócić do Boga, aby przezwyciężyć kryzys nadużyć

Papież Senior zabrał głos w sprawie skandalu nadużyć w Kościele. Jak zauważa, doszło do niego na skutek stopniowego zaniku wiary w Boga.
2019-04-12 08:41:46
miniaturka

Kard. Becciu: priorytetowa droga w sprawie męczeństwa ks. Hamela

Do watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych trafiła dokumentacja dotycząca męczeństwa ks. Jacquesa Hamela, francuskiego kapłana zamordowanego przez dwóch islamskich fundamentalistów w czasie sprawowania Eucharystii.