Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-04-11 22:14
Ewa Kotowska-Rasiak

Ostrów Wielkopolski: w sobotę Misterium Męki Pańskiej

Już w sobotę, 13 kwietnia, po raz szósty zostanie wystawione w Ostrowie Wielkopolskim Misterium Męki Pańskiej.

Autor/źródło: Jacek Ryczkiewicz

Gromadzi ono ludzi nie tylko z miasta Ostrowa, ale i całej diecezji. Jest największym plenerowym wydarzeniem w południowej części Wielkopolski.

- W wigilię Niedzieli Palmowej wychodzimy razem z Jezusem w Jego ostatnią drogę. Idziemy Jego śladami do Ogrójca, słyszymy na własne uszy jak na sądzie wołają „Precz, ukrzyżuj Go!”, widzimy z bliska jak Piłat umywa ręce... To jest doświadczenie Męki dotykające głębi naszej duszy - mówi Nicoletta Olejniczak, rzecznik prasowa ostrowskiego Misterium.

Organizatorem jest parafia konkatedralna w Ostrowie Wielkopolskim, a reżyserem i odtwórcą roli Chrystusa jest ks. Dariusz Brylak, proboszcz parafii św. Augustyna w Kostowie. - Misterium odbywa się przy sporym zaangażowaniu ludzi świeckich. W próbach bierze udział ponad 100 aktorów-amatorów, a za przygotowania odpowiedzialne jest około 25 osób – podkreśla rzecznik misterium. Ponadto, podobnie jak w ubiegłym roku, w misterium zagrają osadzeni z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim.

Tegoroczne Misterium wystawione zostanie o godzinie 20:00 w sobotę, 13 kwietnia, w Parku Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim, a następnie na placu pod konkatedrą oraz wewnątrz kościoła.Podziel się tym materiałem z innymi: