Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-30 21:47
Ewa Kotowska-Rasiak

Mężczyźni modlili się u św. Józefa

57 mężczyzn, w tym 14 chłopców, pielgrzymowało w IV Pieszej Pielgrzymce Mężczyzn z Jasnej Góry do św. Józefa w Kaliszu. Mszy św. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przewodniczył biskup kaliski Edward Janiak.

Autor/źródło: Rafał Rasiak

Już po raz czwarty mężczyźni pielgrzymowali od Maryi z Jasnej Góry do św. Józefa w Kaliszu. Wychodzących z Częstochowy pątników w dniu 26 sierpnia pobłogosławił abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

57 mężczyzn, w tym 14 chłopców, przez pięć dni pielgrzymowało od Maryi do św. Józefa pod opieką ks. Łukasza Kadzińskiego. W tym roku w grupie wędrowali także harcerze i zuchy. Grupę tworzyli mężczyźni z różnych stron Polski, m.in. Niepokalanowa, Warszawy, Białegostoku, Częstochowy, Szczecina, Bydgoszczy, Lublina, Bogatyni. Na ostatni etap do pątników dołączyły żony z dziećmi.

- Historia pielgrzymki jest związana ze ślubem, który jeden z ojców złożył prosząc o kolejne dziecko, o syna i obiecał św. Józefowi pieszą pielgrzymkę z grupą przyjaciół. Tak zrodziła się cztery lata temu pierwsza pielgrzymka, która liczyła wtedy tylko 13 osób. I tak dzieło rozwija się, a wspiera nas w tym abp Andrzej Dzięga, który poparł tę inicjatywę jako miejsce formacji mężczyzn – powiedział KAI ks. Łukasz Kadziński.

Organizatorem pielgrzymki jest Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum z Niepokalanowa.

Pielgrzymkę zakończyła Msza św. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka, który wyraził radość, że ojcowie pielgrzymujący do św. Józefa są przykładem dla swoich dzieci.

Biskup zachęcał wiernych, aby modlili się do św. Józefa o to, aby ojcowie byli autorytetami w swoich rodzinach. - Wypraszajmy u św. Józefa, męża sprawiedliwego, siłę, moc i spokój, aby towarzyszyły nam w naszych codziennych obowiązkach. Nie da się przejść przez życie bez krzyża, więc prośmy, byśmy mieli siłę do dźwigania krzyża codziennych obowiązków – mówił hierarcha.

W homilii ks. Jarosław Powąska wskazywał, że św. Józef dla każdego chrześcijanina jest wzorem świętości. – Św. Józef był wiernym i roztropnym sługą, ponieważ miłość do Pana Jezusa była największą miłością w jego życiu. Św. Józef jest dla nas zaproszeniem do tego, byśmy w naszym życiu często myśleli o Chrystusie, rozważali Jego słowa, które wypowiedział na krzyżu. Były to słowa pełne mocy, dramatyzmu i pełne spokoju. Wszystkie te uczucia pojawiają się w naszym życiu wobec różnych praw. Pamiętajmy, że w Chrystusie znajdziemy wszystko – mówił dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kaliszu.

Po Mszy św. biskup kaliski Edward Janiak udzielił każdemu pielgrzymowi indywidualnego błogosławieństwa.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-30 15:56:11
miniaturka

Jasna Góra: ogólnopolskie święto dziękczynienia za plony

Pod hasłem „Do naszej Matki, Królowej Polski” już w najbliższą sobotę i niedzielę, 1-2 września, na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolskie święto dziękczynienia za plony.
2018-08-30 18:15:21
miniaturka

Abp Gądecki zapewnia o solidarności z Kościołem katolickim w Nikaragui

Jak św. Jan Paweł II modlił się w intencji Polski: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!”, tak i my modlimy się, aby zstąpił Duch Święty i odnowił oblicze Nikaragui – napisał abp Stanisław Gądecki do kard. Leopoldo José Brenes Solórzano.
2018-08-30 18:32:20
miniaturka

Małopolska: Tele-Anioł szuka opiekunów i wolontariuszy

Tele-Anioł to specjalna opaska, dzięki której w szybki sposób można wezwać pomoc. W ramach projektu trwa nabór także opiekunów i wolontariuszy, którzy będą pomagać osobom schorowanym i starszym w ich własnych domach.
2018-08-31 07:59:47
miniaturka

Kard. O’Malley wzywa do współpacy z organami ścigania

Kard. Sean O.Malley wezwał wszystkie diecezje Stanów Zjednoczonych do przekazywania akt personalnych osób zamieszanych w skandale pedofilskie odpowiednim organom ścigania.
2018-08-31 08:41:14
miniaturka

Egipt: spotkanie młodych koptów żyjących w diasporze

Powrót do korzeni – to hasło trwającego w Egipcie, w oddalonym 90 kilometrów na północny zachód od Kairu monasterze Anba Bishoy, światowego spotkania młodzieży koptyjskiego Kościoła prawosławnego.
2018-08-31 09:13:53
miniaturka

Biskupi o rozwiązaniu kryzysu politycznego w Kamerunie

Biskupi Kamerunu wezwali wiernych oraz wszystkich mieszkańców do głębokiego przemyślenia kryteriów wyboru przyszłego prezydenta kraju.