Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-21 23:44
Ewa Kotowska-Rasiak

„Kolęd Pełni – Wielkie Kolędowanie” w Kaliszu

Kolędy w wykonaniu ponad 40 artystów w ramach projektu „Kolęd Pełni – Wielkie Kolędowanie” rozbrzmiały w kościele Opatrzności Bożej w Kaliszu.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Tradycją „Kolęd Pełni” jest przekazanie dla mieszkańców Kalisza i diecezji kaliskiej Betlejemskiego Światła Pokoju. W tym roku z rąk harcerzy z kaliskiego hufca ZHP światło pokoju odebrali bp Edward Janiak i prezydent Grzegorz Sapiński.

- 2017 lat temu Bóg stał się człowiekiem, żeby nas odkupić. Życzę, abyśmy to radosne kolędowanie przeżywali w kategoriach wiary. Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę pokoju we wnętrzu człowieka, w rodzinach i tego, abyśmy byli odważni i nieśli to światło Chrystusa wszędzie tam, gdzie wypada nam żyć – mówił bp Janiak na początku koncertu.

Życzenia złożyli także o. Waldemar Ułanowicz, gwardian klasztoru oo. franciszkanów w Kaliszu, ks. Antoni Wita, orionista, proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Kaliszu i prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński.

W tym roku była to już czwarta edycja koncertu. Z tegorocznego wydarzenia przeprowadzona została realizacja telewizyjna przez Telewizję Polską. Widzowie będę mogli obejrzeć koncert na szklanym ekranie w wigilijny wieczór na antenie TVP 3 oraz powtórki na innych antenach Telewizji Polskiej.

Wielkie kolędowanie rozpoczął laureat Mikołajkowego Koncertu Kolęd i Pastorałek Maciej Ziemkiewicz ze Szkoły Muzycznej Music Store, który wykonał pastorałkę „Lulejże mi lulej”. Gościem specjalnym tegorocznego koncertu był Kacper Uraniak, niepełnosprawny chłopiec - podopieczny Fundacji TVN, laureat wielu konkursów piosenkarskich. Najmłodszym duetem, który pojawił się na scenie był występ 9-letniej Blanki Janiak oraz 11-letniego Wiktora Mowczana, którzy wykonali w bardzo wesołej aranżacji kolędę „ Z Narodzenia Pana”. Warto dodać, że Wiktor Mowczan jest prawdziwym weteranem Kolęd Pełni, ponieważ w koncercie występuje od samego początku.

Na scenie pojawili się znani artyści, m.in.: Marzena Ugorna, Krzysztof „KASA” Kasowski, Jarosław Janiszewski „Czarno – Czarni”, Dariusz Kordek, Michał Szyc, Piotr Lato, Marcin Kwaśny, Marcin Zieliński, Marta Mowczan, Milena Trzcińska, Agnieszka Gałach, Łukasz Gątarczyk. Zaśpiewał także Chór Diecezjalnego Studium Organistowskiego pod dyrekcją Krzysztofa Niegowskiego, a zagrał zespół muzyczny złożony z wybitnych muzyków pod kierunkiem Mariusz Trzcińskiego. Wiersze o Bożym Narodzeniu recytowała aktorka Laura Łącz. Koncert poprowadziła prezenterka Telewizji Polskiej Beata Demianowska.

Kierownikiem muzycznym koncertu był Mariusz Trzciński, a patronat nad imprezą objęli biskup kaliski Edward Janiak i prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński.

Organizatorami muzycznego wydarzenia byli: klasztor oo. franciszkanów i parafia orionistów w Kaliszu oraz kaliska firma Moose Productons.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy