Strona główna
opoka.org.pl
2019-02-02 12:24
Biuro KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Dzień Życia Konsekrowanego

Bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji przekazał podziękowania i życzenia Osobom Konsekrowanym posługującym wśród Polonii i Polaków na całym świecie.

Spotkanie Osób Konsekrowanych posługujących wśród Polonii z Papieżem Franciszkiem
Autor/źródło: Biuro ds. Emigracji

Z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego pragnę złożyć z głębi serca wszystkim Siostrom oraz Ojcom i Braciom zakonnym – Osobom Konsekrowanym podziękowanie za oddaną pracę duszpasterską i posługę wśród Polaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Duszpasterstwo polskich emigrantów ma tak wiele Wam do zawdzięczenia! Dołączam życzenia i modlitwę, byście w wierności radykalizmowi ewangelicznemu i charyzmatowi zakonnemu doświadczali jak najwięcej radości, nadziei i miłości. Cieszcie się obfitością łask Bożych i życzliwością ludzi, którzy będą dzielić Wasze trudności, współpracować z Wami oraz okazywać Wam zrozumienie i serdeczność!

Z pasterskim błogosławieństwem,

bp Wiesław Lechowicz, 

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Dzień Życia Konsekrowanego ustanowił w 1997 r. Jan Paweł II . Przypada on w święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego. Jest to dzień pamięci o osobach, które ofiarowały swoje życie Panu Bogu. 

Z pielgrzymki do Rzymu Osób Konsekrowanych posługujących wśród Polonii i Polaków za granicą

Punktem kulminacyjnym Pielgrzymki była środowa audiencja generalna z Ojcem Świętym Franciszkiem. Po jej zakończeniu Papież podszedł do uczestników pielgrzymki i wyraził im swoją wdzięczność za posługę, jaką wykonują wśród polskich emigrantów. Podkreślił, że poprzez swoją posługę siostry i bracia zakonni w rzeczywistości troszczą się o Ciało Chrystusa. Papież ucieszył się, że osoby życia konsekrowanego biorące udział w pielgrzymce są młode i poprosił, by nie ustawać w modlitwie o nowe powołania, tak by nigdy nie zabrakło tych, którzy będą kontynuowali swoją służbę w Kościele. Na koniec Ojciec Święty zwrócił się z prośbą, by szczególną uwagę poświęcić osobom starszym i chorym i by być wobec nich znakiem miłości i czułości Pana Boga. Papież zachęcił polskich zakonników i zakonnice do ofiarnej posługi emigrantom. Zapewnił też o swojej modlitwie za tych, którzy posługują polskim emigrantom. 

/Pielgrzymka odbyła się w  Roku Życia Konsekrowanego, w dniach od 5 do 8 października 2015 r. /

W pielgrzymce wzięło udział ponad 60 osób. Były to: Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, Siostry Sercanki, Siostry Służebniczki Dębickie, Siostry Albertynki, Ojcowie i Bracia Saletyni, a także Ojciec Franciszkanin. Na co dzień posługują oni w Argentynie, Belgii, na Białorusi, w Danii, Francji, Grecji, w Niemczech, na Ukrainie, na Węgrzech, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Pielgrzymkę Sióstr i Braci zakonnych, związanych z życiem polskich emigrantów i doświadczających rzeczywistości emigracyjnej wypełniły spotkania z przedstawicielami Kościoła, poświęcone tematyce zakonnej i migracyjnej, audiencja z Papieżem Franciszkiem, wspólna modlitwa oraz nawiedzenie bazylik większych Rzymu. Uczestnicy Pielgrzymki mieli też możliwość wzajemnej wymiany doświadczeń związanych ze swoją pracy poza granicami Ojczyzny.  

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-02-02 10:39:57
miniaturka

Filipiny: ekstremiści islamscy dążą do zaognienia sytuacji

Krwawy zamach na katedrę w Jolo miał na celu destabilizację sytuacji na filipińskiej wyspie Mindanao, gdzie coraz skuteczniej buduje się pokojowe współistnienie chrześcijan i muzułmanów.
2019-02-02 10:51:07
miniaturka

Papież do bonifratrów: nieście współczucie i miłosierdzie potrzebującym

"Wychodźcie z tego, co was ogranicza, z waszych problemów i trudności, aby jednoczyć się z innymi na drodze solidarności" – to słowa zachęty, które Papież Franciszek skierował do członków kapituły generalnej Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego – bonifratrów.
2019-02-02 11:07:38
miniaturka

Dziś święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej

W sobotę, 2 lutego, Kościół katolicki obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Czyni to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej.
2019-02-02 15:26:57
miniaturka

Franciszek apeluje do polityków, by zdecydowanie bronili życia

O priorytecie obrony życia mówił dziś Papież Franciszek w czasie specjalnej audiencji dla przedstawicieli Ruchu na rzecz Życia we Włoszech. Jutro w tym kraju obchodzony jest 41. Ogólnokrajowy Dzień Życia.
2019-02-02 15:48:00
miniaturka

Asia Bibi opuściła Pakistan i jest bezpieczna

Ze względów bezpieczeństwa nie ujawniono miejsca pobytu Asii Bibi i jej rodziny, ani tego, jak i kiedy kobieta wyjechała ze swej ojczyzny. Wszystko wskazuje za tym, że są w Kanadzie.
2019-02-02 16:02:59
miniaturka

Jasna Góra: pielgrzymka parlamentarzystów polskich

Z modlitwą za Ojczyznę, o dobre wybory dla Polaków, zgodę narodową i pokój na Jasną Górę już po raz 30. przybyli polscy parlamentarzyści.