Strona główna
opoka.org.pl
2019-04-21 23:35
Piotr Kołodziejczyk

Dobra Nowina o Zmartwychwstaniu Jezusa

„Weselcie się, zastępy Aniołów w niebie! Weselcie się, słudzy Boga! Niech zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy tak wielki Król odnosi zwycięstwo! Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, bo jesteś wolna od mroku, co świat okrywa!"

W Sanktuarium Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, kościele p.w Zesłania Ducha Świętego po zakończonej Liturgii Wigilii Paschalnej odbyła się procesja rezurekcyjna. Wierni uczestniczyli w uroczystej procesji obchodząc trzy razy wokół kościoła oznajmiając, że Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał.

W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w parafii p.w Św.Stanisława B.i M. w Wieruszowie odprawiona została Msza św. rezurekcyjna z procesją.  W poranek wielkanocny wyruszyła uroczysta procesja rezurekcyjna, aby przeżyć radosne Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa niesionym w monstrancji z Najśw. Sakramentem przez ks. prałat Henryka Orszulaka, proboszcza parafii. 

W czasie Wigilii Wielkanocnej usłyszeliśmy wezwanie: „Weselcie się, zastępy Aniołów w niebie! Weselcie się, słudzy Boga! Niech zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy tak wielki Król odnosi zwycięstwo! Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, bo jesteś wolna od mroku, co świat okrywa! Niech ta świątynia zabrzmi potężnym śpiewem całego ludu!” Posłuszni temu wezwaniu pójdziemy w uroczystej procesji za Chrystusem zmartwychwstałym, aby wyznać naszą wiarę w Jego zwycięstwo nad śmiercią i szatanem. Zmartwychwstałemu Chrystusowi, obecnemu wśród nas w Najświętszym Sakramencie, będziemy dziękować za to, że otworzył wierzącym królestwo niebios. 

Procesja rozpoczęła się od grobu Jezusa Chrystusa. Udział w niej licznie wzięli wierni oraz asysta procesyjna. Przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP Wieruszów wierni radowali się ze Zmartwychwstania Chrystusa śpiewając „Wesoły nam dzień dziś nastał”.

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!

Jemu chwała i panowanie przez wszystkie wieki. Alleluja!

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-04-21 18:58:18
miniaturka

Austria: katolickie nabożeństwa wielkanocne w Wiedniu w 27 językach

Katolickie nabożeństwa Świąt Wielkanocnych w archidiecezji wiedeńskiej sprawowane są w tym roku w 27 językach.
2019-04-21 19:51:50
miniaturka

Kard. Sako przekazuje życzenia na Święta Paschalne

Patriarcha chaldejski Iraku zachęca do pogłębienia lektury tekstów Pisma Świętego, aby lepiej zrozumieć wydarzenia Wielkiego Tygodnia.
2019-04-21 20:03:30
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu: Proszę o modlitwę w intencji zamordowanych na Sri Lance

Abp Stanisław Gądecki zapewnił o swojej duchowej łączności z rodzinami i bliskimi ofiar ataków terrorystycznych dokonanych w Niedzielę Wielkanocną w kościołach i hotelach na Sri Lance.
2019-04-22 08:45:14
miniaturka

Rektor KUL na Wielkanoc 2019: Zmartwychwstały Chrystus ostoją naszej nadziei

Nadzieja jest potrzebna człowiekowi, by mógł on żyć pełnią życia – czytamy w słowie rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. dr. hab. Antoniego Dębińskiego na Wielkanoc 2019.
2019-04-22 08:59:52
miniaturka
play

Ciesz się Matko Polsko!

W tym roku przypada 40. rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Miała ona miejsce od 2 do 10 czerwca 1979 roku, przebiegała pod hasłem Gaude Mater Polonia (Ciesz się Matko Polsko).
2019-04-22 09:20:50
miniaturka

Dziś Poniedziałek Wielkanocny i Śmigus-Dyngus

Z Poniedziałkiem Wielkanocnym - drugim dniem Świąt Zmartwychwstania Pańskiego - wiąże się tradycja Śmigusa-Dyngusa. Śmigus i Dyngus to dwa odrębne obyczaje, które praktykowane były jednego dnia. Dlatego z czasem ich nazwy się połączyły.