Strona główna
opoka.org.pl
2020-04-12 20:35
Ewa Kotowska-Rasiak

Bp Janiak: Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa daje nadzieję życia

Niech moc Chrystusa Zmartwychwstałego uzdolni nas do odważnego kroczenia drogą wiary pomimo codziennego doświadczania kruchości świata, w którym żyjemy - życzył diecezjanom biskup kaliski Edward Janiak.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Boży Syn, zwyciężywszy szatana, zło i śmierć, przekonał świat, że człowiek jest stworzony nie dla szatana, lecz dla Boga, nie dla zła, ale dla uczynków światłości, nie dla śmierci, lecz dla życia. Kardynał Stefan Wyszyński

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa daje nadzieję życia. Włączeni przez chrzest w zwycięstwo Syna Bożego nad szatanem, złem i śmiercią, jako dzieci światłości idziemy ku obietnicy życia wiecznego.

Niech moc Chrystusa Zmartwychwstałego uzdolni nas do odważnego kroczenia drogą wiary pomimo codziennego doświadczania kruchości świata w którym żyjemy.

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego uprzejmie proszę o przyjęcie najlepszych życzeń obfitości Bożych łask i błogosławieństwa.

Biskup kaliski Edward Janiak

Wielkanoc A.D. 2020

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-04-12 17:24:15
miniaturka

Abp Jędraszewski: Zmartwychwstały Chrystus przynosi nam dary pokoju, radości i miłości

- Przeżywamy szczególną Wielkanoc. Zdecydowana większość z nas nie może doświadczyć w sobie Chrystusa, który daje samego siebie w Komunii świętej. Pozostaje nam Komunia święta duchowa, a wraz z nią te dary, które wszystkim przynosi Zmartwychwstały Chrystus, ciszą swej łaski „podążając do ludzi”.
2020-04-12 17:51:47
miniaturka

Lublin: powstały Domy pomocy osobom bezdomnym

Dają dach nad głową, możliwość kształcenia, zatrudnienia i szansę na normalne życie. W Lublinie powstały pierwsze dwa Domy pomocy osobom bezdomnym. Z jednej strony oferują pobyt w mieszkaniu, z drugiej wymagają od mieszkańców pracy nad sobą, zmiany postaw i przyzwyczajeń.
2020-04-12 18:25:03
miniaturka

Abp Ryś: Piotr po zdradzie był przekonany, że dla niego to koniec

Piotr zaparł się Jezusa trzy razy. Był przekonany, że to co zrobił Jezusowi, było jego osobistą katastrofą: "Dla mnie to jest koniec. Dla mnie ta historia się skończyła". Jednak dla Jezusa historia Piotra się nie skończyła.
2020-04-13 11:04:59
miniaturka

13 kwietnia - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dziś, 13 kwietnia, obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. 13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez Sowietów usłyszał cały świat.
2020-04-13 11:24:33
miniaturka
play

Zajmij się mną! Siostra Janina w akcji #zostanwdomu

W ramach internetowej akcji #zostanwdomu Siostra Janina przygotowała akustyczną wersję utworu „Zajmij się mną”.
2020-04-13 12:05:25
miniaturka

Wielkanoc w czasie epidemii – piszmy świadectwa z tego czasu!

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego zaprasza do sporządzania, do końca kwietnia, każdego dnia zapisków z tego, jak przeżywamy ten czas epidemii. Bezcenne dla historii tygodniowe dzienniki będą stanowiły wyjątkowy materiał do ważnych opracowań naukowych i historycznych.