Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-10 23:54
Ewa Kotowska-Rasiak

Bp Janiak spotkał się ze strażakami

- W parafii, gdzie jest straż, szkoła i koło gospodyń wiejskich jest życie. Nic i nikt tego nie zastąpi - mówił bp Edward Janiak do strażaków z diecezji kaliskiej. Tegoroczne spotkanie ochotników odbyło się w Skrzypni.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Zaproszonych gości powitał Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, a zarazem wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. – Pragnę podziękować strażakom za trud i ofiarną pracę. Bez strażaków ochotników nie udałoby się zapobiec wielu różnym zdarzeniom i nieść tej pomocy na czas w wielu miejscach - mówił organizator spotkania noworocznego.

Biskupowi kaliskiemu Edwardowi Janiakowi podziękował za przewodniczenie w ubiegłym roku Mszy św. z okazji wielkopolskich wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka w Krotoszynie i poświęcenie 41 nowych wozów strażackich, a także za życzliwość okazywaną strażakom.

Wskazał, że w 2017 roku udało się zakupić sprzęt i nowe wozy strażackie. Zaznaczył, że aż 71 samochodów trafiło do Ochotniczych Straży Pożarnych w Wielkopolsce.

W swoim wystąpieniu bp Edward Janiak wskazywał na ważną rolę strażaków w życiu społeczeństw lokalnych. – Dziękuję wam, że wychowujecie młodych ludzi do ofiarności, poświęcenia dla drugiego człowieka, aby potrafili przejść z teorii do życia. Spełniacie w tym zakresie ogromną rolę. Wasza obecność szybko zorganizowana, w ciągu kilkunastu minut, ratuje ludziom życie - stwierdził ordynariusz diecezji kaliskiej.Biskup zapewniał o pamięci modlitewnej. Wyjawił, że raz w miesiącu odprawia Mszę św. w intencji strażaków.

W spotkaniu noworocznym uczestniczyli m.in.: starosta kaliski Krzysztof Nosal, starosta pleszewski Maciej Wasielewski, zastępca wójta Gminy Czermin Marieta Cierniak, przewodniczący Rady Gminy w Czerminie Robert Mikołajczak, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu Stanisław Piotrowski, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Pleszewie, a zarazem członek Zarządu Głównego Związku OSP Zbigniew Serbiak, prezesi Zarządu Oddziałów Powiatowych OSP z Ostrowa Wielkopolskiego, Kępna, Jarocina, Pleszewa, Krotoszyna, Ostrzeszowa, kapelani OSP z terenu diecezji kaliskiej: ks. kan. Marian Ostach, proboszcz parafii w Czerminie, ks. Piotr Kuświk, kapelan strażaków powiatu ostrowskiego, ks. kan. Jerzy Rychlewski, kapelan strażaków powiatu jarocińskiego, ks. Józef Wachowiak, kapelan strażaków powiatu kępińskiego.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy