Strona główna
opoka.org.pl
2018-12-22 21:25
Ewa Kotowska-Rasiak

Bp Buzun przełamał się opłatkiem z osobami konsekrowanymi

Bp Łukasz Buzun przełamał się opłatkiem z osobami konsekrowanymi z diecezji kaliskiej. Życzył siostrom pokoju w sercu, a także tego by w swoim życiu zakonnym dojrzewały do nieba.

Autor/źródło: Rafał Rasiak

Grudniowemu spotkaniu osób konsekrowanych z diecezji kaliskiej towarzyszył temat: „Kształtowani na wzór Jezusa przez Ducha Świętego. Modlitwa osobista, słuchanie Słowa, rozeznawanie duchowe, rachunek sumienia, sakrament pokuty”.

Spotkanie rozpoczęła adoracja przed Najświętszym Sakramentem i konferencja formacyjna wygłoszona przez ks. Grzegorza Mączkę.

Mszy św. w kościele pw. Świętej Rodziny przewodniczył bp Łukasz Buzun, który w homilii wskazywał, że w centrum Kościoła jest Pan Jezus i że nie ma życia konsekrowanego bez Kościoła.

Odwołując się do Ewangelii podkreślał, że nadzieja przynosi nowość życia. - Jesteśmy wezwani, żeby nasza nadzieja była nadzieją w oczyszczeniu. Łaska Boża zwraca nas ku przyszłości. Wspomnienie własnej grzeszności i słabości jest połączone na drodze wiary z prośbą o Boże miłosierdzie i to właśnie jest motyw naszej przemiany – stwierdził kaznodzieja.

Zaznaczył, że Maryja jest przewodniczką na drodze przemiany życia. - Niech Duch Święty pracuje w naszym sercu i umyśle, aby Boża nadzieja swym światłem rozbłyskała w naszym życiu, a Maryja niech będzie na tej drodze najlepszą przewodniczką – powiedział biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

Po Mszy św. w refektarzu Domu Sióstr Nazaretanek bp Łukasz Buzun składając siostrom zakonnym życzenia wskazywał na św. Józefa jako najlepszego Opiekuna. - Życzę siostrom pokoju w sercu i tego, żeby w życiu zakonnym dojrzewały do nieba – mówił duchowny.

W spotkaniu uczestniczyli także ks. kan. Michał Kieling, delegat biskupa kaliskiego ds. życia konsekrowanego, ks. Sylwester Sowizdrzał, wikariusz prowincjalny zgromadzenia orionistów w Polsce, ks. kan. Sławomir Kostrzewa, proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Kaliszu, s. Anna Balcerzak, referentka zakonów żeńskich diecezji kaliskiej.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi: