Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-23 21:45
Małgorzata Strzelec

Błogosławieństwo pojazdów w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha w Mikstacie

Za wstawiennictwem Matki Niepokalanej i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, ustrzeż Panie wszystkich, którzy będą korzystali z tych pojazdów- prosił w mikstackim sanktuarium o. Andrzej.

Błogosławieństwo pojazdów przy sanktuarium
Autor/źródło: Małgorzata Strzelec

25 lipca przypada  wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców, żeglarzy, podróżników, flisaków, marynarzy, taksówkarzy, pielgrzymów, żeglarzy, transportowców, chorych. W  niedzielę 23 lipca rozpoczął się  XVIII Ogólnopolski Tydzień Świętego  Krzysztofa. Hasło tego tygodnia brzmi: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”.  Z tej okazji w wielu parafiach błogosławi się pojazdy. Podczas błogosławieństwa pojazdów zbierane są ofiary pieniężne na MIVA Polska, organizację, która wspiera polskich misjonarzy w zakupie środków transportu potrzebnych w czasie głoszenia Dobrej Nowiny w różnych zakątkach świata.

23 lipca o godzinie 18:00 w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha O. Andrzej Grzesiak sprawował Mszę Świętą, po której na parkingu odbyło się błogosławieństwo pojazdów.

Homilię podczas tej Mszy Świętej wygłosił ks. kan. Krzysztof Ordziniak, który nawiązując do słów Ewangelii podkreślił, że przypowieść o pszenicy i kąkolu dotyka problemu istnienia zła w świecie. Powiedział: „Zło nie jest stworzone przez Boga, zrodziła je nieprzyjaźń wobec Boga”. Kontynuując podkreślił, że narzekamy na młodzież, stawiamy sobie pytanie skąd w świecie tyle zła, skoro Bóg i Jego działa są dobre. Wskazał, że zło sieje szatan. Podkreślił znaczenie wzoru rodziców, wspólnej modlitwy. Zaakcentował, że mamy tendencję do porównywania się z innymi i zawsze wówczas znajdujemy w swoim środowisku innych, którzy ulegli złu. Taka postawa może prowadzić do uśpienia czujności , samousprawiedliwienia się podkreślał kaznodzieja.

Po Mszy Świętej o. Andrzej odmówił specjalną modlitwę, która poprzedziła obrzęd błogosławieństwa pojazdów na parkingu przy sanktuarium. Każdy kierowca otrzymał obrazek, na którym umieszczone są słowa modlitwy: "Boże, daj mi pewną rękę i bystre oko,  abym nikomu nie wyrządził   żadnej szkody. Nie pozwól  Dawco  życia, bym stał się  przyczyną  śmierci  lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku, pohamuj pokusę nadmiernej szybkości. Oby piękno stworzonego  przez Ciebie świata i radość  Twej łaski  towarzyszyła mi   na zawsze. Amen".  

Na błogosławieństwo przybyło wielu kierowców ze swoimi pojazdami. Byli wśród nich właściciele małych i wielkich pojazdów. Pojawili się także właściciele niegdyś bardzo często spotykanych na naszych drogach, dziś już traktowanych jak zabytkowe pojazdów. Liczny udział wiernych w obrzędzie błogosławieństwa ze swoimi pojazdami  to wielkie świadectwo wiary i zaufania Bogu.  Zebrane ofiar zasilą konto MIVA Polska.Wszystkim kierowcom życzymy bezpiecznej podróży,  opieki Świętego Krzysztofa i Anioła Stróża.Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy