Akcja #ThankYouJohnPaul2 podbiła sieć!

Pod hasztagiem #ThankYouJohnPaul2 w mediach społecznościowych można przeczytać tysiące podziękowań dla św. Jana Pawła II, które od kilku dni napływają z całego świata.

Akcja #ThankYouJohnPaul2 podbija sieć i pokazuje, że pamięć o papieżu z Polski i jego przesłaniu jest cały czas żywa – podkreślił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Akcja #ThankYouJohnPaul2 polega na publikowaniu w mediach społecznościowych słów wdzięczności dla św. Jana Pawła II z okazji setnej rocznicy jego urodzin, zdjęć, filmików, wspomnień. Zaprosił do niej przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

„Publikowane są pamiątkowe zdjęcia z Janem Pawłem II, nagrania, cytaty z jego homilii i encyklik, ale także świadectwa tego, w jaki sposób jego postawa wpływała na życie i wiarę poszczególnych osób, czasem są to wspomnienia bardzo osobiste i wzruszające. Wśród tysięcy wpisów najwięcej jest w językach: angielskim, polskim, włoskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim, ale są także wpisy w języku np. rosyjskim, chińskim, hebrajskim. Na samym tylko Twitterze jest już w tej chwili prawie 10 tys. wpisów z #ThankYouJohnPaul2, które dotarły do kilku milionów followersów, a liczba ta stale rośnie” – powiedział ks. Rytel-Andrianik.

Dodał, że do inicjatywy włączają również się kardynałowie, biskupi, diecezje, parafie, organizacje, osoby publiczne, dziennikarze, artyści, media, instytucje, uczelnie, sportowcy i kluby sportowe z całego świata. „Widzimy przez to, kim był i jest dla milionów ludzi na świecie św. Jan Paweł II, jaki wpływ wywarł na ich wiarę i życie, jaki jest jego fenomen. Są osoby, które piszą, że dzięki papieżowi powróciły do Kościoła, odnalazły życiowe powołanie. Wielu inspirował swoją autentycznością i otwartością na człowieka” – dodał rzecznik Episkopatu.

Wpisy pochodzą m.in. od osób z Polski, Włoch, Niemiec, USA, Kanady, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Słowacji, Węgier, Czech, Ukrainy, Japonii, Boliwii , Argentyny, Brazylii, Meksyku, Izraela, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny.


źródło: BP KEP

« 1 »

reklama

reklama

reklama